Vishay WK80922005101J5C00
5.1 kOhms 5% 4W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Oxide Film
DistributorSKUMinPkg
AvnetWK80922005101J5C000500
3d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WK80922005101J5C00.
IHS
Datasheet9 pages10 years ago
Datasheet5 pages15 years ago
Future Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WK80922005101J5C00 provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 4W, 5100ohm, 750V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor High Pulse Metal Oxide 5.1k Ohm 5% 4W ±200ppm/K Ceramic Axial T/R
WK8 5K1 5% AC