Vishay WK80922003001J5C00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 4W, 3000ohm, 750V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetWK80922003001J5C000500
3d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WK80922003001J5C00.
IHS
Datasheet9 pages10 years ago
Datasheet5 pages15 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WK80922003001J5C00 provided by its distributors.
Resistor High Pulse Metal Oxide 3k Ohm 5% 4W ±200ppm/K Ceramic Axial T/R
WK8 3K0 5% AC