Vishay WK80922001509J5C00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 4W, 15ohm, 750V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WK80922001509J5C00.
IHS
Datasheet9 pages10 years ago
Inventory History
3 month trend:
-100%
Supply Chain
Country of OriginCzechia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WK80922001509J5C00 provided by its distributors.
Conformal through hole resistor 5% 200ppm/C 15Ohm 4W
Res Metal Oxide 15 Ohm 5% 4W ±200ppm/C Conformal Coated AXL Ammo
15¦¸ ¡À5% 4W ¡À200ppm/¡æ 24mm
15 OHM 5% .5W 200PPM
WK8 15R 5% AC