Vishay WK80922001500J5C00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 4W, 150ohm, 750V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetWK80922001500J5C000500
3d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WK80922001500J5C00.
IHS
Datasheet9 pages10 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WK80922001500J5C00 provided by its distributors.
Res Metal Oxide 150Ohm 5% 4W ±200ppm/K Conformal Axial Box
WK8 150R 5% AC