Vishay WK202070C4759F2200
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 47.5ohm, 500V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
DistributorSKUMinPkg
AvnetWK202070C4759F220002K
10h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WK202070C4759F2200.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2010-02-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WK202070C4759F2200 provided by its distributors.
Resistor High Pulse Metal Oxide 47.5 Ohm 1% 1W ±50ppm/K Ceramic Axial T/R
WK2 47R5 50 1% A2