Vishay WK202070B1800J2500
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 180ohm, 500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
DistributorSKUMinPkg
AvnetWK202070B1800J250005K
3d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WK202070B1800J2500.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2010-02-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WK202070B1800J2500 provided by its distributors.
Res Metal Oxide 180Ohm 5% 1W ±100ppm/K Conformal Axial Box
WK2 180R 100 5% A5