Vishay WK202070A9107J2200
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 0.91ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
DistributorSKUMinPkg
AvnetWK202070A9107J220002K
3d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WK202070A9107J2200.
IHS
Datasheet9 pages10 years ago
Datasheet5 pages15 years ago
Descriptions
Descriptions of Vishay WK202070A9107J2200 provided by its distributors.
Resistor High Pulse Metal Oxide 910m Ohm 5% 1W ±200ppm/K Ceramic Axial T/R
WK2 R91 200 5% A2