Vishay WK202070A8203J2200
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 820000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WK202070A8203J2200.
IHS
Datasheet9 pages10 years ago
Inventory History
3 month trend:
-0.22%
Supply Chain
Country of OriginIndia
Introduction Date2007-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WK202070A8203J2200 provided by its distributors.
Resistor High Pulse Metal Oxide 820k Ohm 5% 1W ±200ppm/K Ceramic Axial T/R
Resistor 0207 1W 5% 82K Taped
WK2 820K 200 5% A2