Vishay WK202070A3600J2200
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 360ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetWK202070A3600J220002K
3d
Chip 1 ExchangeWK202070A3600J2200Contact
6d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WK202070A3600J2200.
Supply Chain
Country of OriginIndia
Descriptions
Descriptions of Vishay WK202070A3600J2200 provided by its distributors.
Resistor High Pulse Metal Oxide 360 Ohm 5% 1W ±200ppm/K Ceramic Axial T/R
WK2 360R 5% 1,0W TK200
WK2 360R 200 5% A2