Vishay WK202070A2700J2200
Vishay WK202070A2700J2200 Metal film resistor 270 Ω Axial lead 1 W 5 percent
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WK202070A2700J2200.
IHS
Datasheet9 pages10 years ago
TME
Burklin Elektronik
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Vishay WK202070A2700J2200 provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 270ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor 0207 1W 5% 270R Taped
WK2 270R 200 5% A2