Vishay WK202070A2400J2200
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 240ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetWK202070A2400J220002K
3d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WK202070A2400J2200.
Supply Chain
Country of OriginIndia
Descriptions
Descriptions of Vishay WK202070A2400J2200 provided by its distributors.
Resistor High Pulse Metal Oxide 240 Ohm 5% 1W ±200ppm/K Ceramic Axial T/R
WK2 240R 200 5% A2