Vishay TNPW120610K0BXEA
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 10000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay TNPW120610K0BXEA.
IHS
Datasheet15 pages2 years ago
Datasheet10 pages14 years ago
Inventory History
3 month trend:
-13.84%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay TNPW120610K0BXEA provided by its distributors.
RES 10K OHM 0.1% 0.52W 1206
TNPW1206 10K 0.1% T-10 ET1 e3
10K¦¸ ¡À0.1% 250mW ¡À15ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*650¦Ìm