Vishay TNPW080566K5BETY
Res 66.5K Ohm 0.1% 1/8W 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay TNPW080566K5BETY.
Arrow Electronics
Datasheet8 pages14 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
PanasonicERA6AEB6652V
Res Thin Film 0805 66.5K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805BRD0766K5L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 66500ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE Connectivity / AMP6-1614893-7
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 66500ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 66500ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA6AEB683V
Res Thin Film 0805 68K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6AEB6192V
Res Thin Film 0805 61.9K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay TNPW080566K5BETY provided by its distributors.
RES 66.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
TNPW-0805 66.5K 0.1% T-9 R75