Vishay TNPW060390R9BEEN
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 90.9ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay TNPW060390R9BEEN.
IHS
Datasheet14 pages4 years ago
Datasheet10 pages14 years ago
CAD Models
Download Vishay TNPW060390R9BEEN symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicERA-3AEB90R9V
Res Thin Film 0603 90.9 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRP73PF1J90R9BTDF
Res Thin Film 0603 90.9 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Paper T/R
TE Connectivity / AMP6-1879222-5
Res Thin Film 0603 90.9 Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.15W, 90.9ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603BRD0790R9L
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 90.9Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions of Vishay TNPW060390R9BEEN provided by its distributors.
TNPW Series 0603 0.125 W 90.9 Ohm ±0.1% ±25 ppm/K Thin Film Chip Resistor
RES 90.9 OHM 0.1% 0.21W 0603
TNPW0603 90R9 0.1% T-9 E52 e3
90.9 OHM .1% 25PPM 1/8W