Vishay TM3D157K004LBA
Cap Tant Solid 150uF 4V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.6 Ohm 125°C T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay TM3D157K004LBA.
IHS
Datasheet16 pages5 years ago
Supply Chain
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2013-08-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Tantalum Capacitors - Solid SMD 150uF 6.3volts 10% D case Molded
Cap Tant Solid 150uF 16V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.6 Ohm 125°C Plastic T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 150uF, Surface Mount, 2917
Yageo GroupT491D157K010AT
150UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10 V DC +/-10%, T491 SERIES
Yageo GroupT491X157K020AT
Cap Tant Solid 150uF 20V X CASE 10% (7.3 X 4.3 X 4mm) Inward L SMD 7343-43 0.4 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491D157K016AT
Cap Tant Solid 150uF 16V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.7 Ohm 125C T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay TM3D157K004LBA provided by its distributors.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 4V, 10% +Tol, 10% -Tol, 150uF, Surface Mount, 2917
Capacitors, TANTAMOUNT, Molded Case, for Medical Instruments
CAP TANT 150UF 10% 4V 2917