Vishay SFR25H0001502FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 15000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay SFR25H0001502FR500.
IHS
Datasheet10 pages2 years ago
3 month trend:
-2.02%
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 15000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR0204F15K
Through Hole Thin Film Resistor, Lr Series, 15 Kohm, 250 Mw, - 1%, 200 V, Axial Leaded
Stackpole ElectronicsRNF14FTD15K0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 15000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.33W, 15000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FBD15K0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 15000ohm, 250V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 13700ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay SFR25H0001502FR500 provided by its distributors.
Axial FIXED RESISTOR SFR25H 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.5W 1/2W 15kOhm ±100ppm/C
SFR25H Series 15 kO 500 mW ±1 % ±100 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Metal Film Resistors 1/2W 15Kohms 1% SFR25H series
15K¦¸ ¡À1% 500mW ¡À100ppm/¡æ 6.5mm