Vishay SFR2500006980FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 698ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay SFR2500006980FR500.
IHS
Datasheet10 pages2 years ago
Farnell
element14 APAC
Newark
Inventory History
3 month trend:
-1.40%
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 750ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 715ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 681ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay SFR2500006980FR500 provided by its distributors.
Res Metal Film 698 Ohm 1% 0.4W ±100ppm/C Conformal Coated AXL T/R
RESISTOR, METAL FILM, 698 OHM, 400mW, 1%
Resistor Metal Film,698Ohm,1%,+/-100ppm,; RESISTOR, METAL FILM, 698OHM, 400mW, 1%; Resistance:698ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded