Vishay SFR2500005621FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 5620ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay SFR2500005621FR500.
IHS
Datasheet10 pages2 years ago
Newark
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-0.10%
Supply Chain
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 5110ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 5230ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 5360ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay SFR2500005621FR500 provided by its distributors.
Res Metal Film 5.62K Ohm 1% 0.4W ±100ppm/C Conformal Coated AXL T/R
RESISTOR, METAL FILM, 5.62KOHM, 400mW, 1
Axial Axial SFR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.4W 5.62kOhms ±100ppm/C