Vishay SFR2500005493FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 549000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay SFR2500005493FR500.
IHS
Datasheet10 pages2 years ago
Newark
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Related Parts
Stackpole ElectronicsRNF14FTD549K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 549000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-549K
Stackpole ElectronicsRNF14FTD511K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 511000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD562K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 562000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-523K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 523000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FRF52-536K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 536000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay SFR2500005493FR500 provided by its distributors.
RES 549K OHM 0.4W 1% AXIAL
SFR25 1% R5 549K