Vishay SFR2500001333FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 133000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay SFR2500001333FR500.
IHS
Datasheet10 pages2 years ago
Farnell
element14 APAC
Newark
Future Electronics
Supply Chain
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 121000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 124000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 137000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MBA/SMA 0204 - Professional Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 140kOhms 0.4W
Descriptions
Descriptions of Vishay SFR2500001333FR500 provided by its distributors.
Res Metal Film 133K Ohm 1% 2/5W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R