Vishay RWR80N1R00FRB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 1ohm, 1.4142V, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RWR80N1R00FRB12.
Introduction Date2008-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1ohm, 1.7321V, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 1ohm, 1.5811V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 1ohm, 1V, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1ohm, 3.1623V, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay RWR80N1R00FRB12 provided by its distributors.
RES 1 OHM 2W 1% WW AXIAL
EGN-3-80 1 1% RWR80N1R00FR B12
1 OHM 1% EGN-3-80