Vishay RWR74N1500FS
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 150ohm, 27.3861V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
BiscoRWR74N1500FS6
19h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RWR74N1500FS.
IHS
Datasheet4 pages8 years ago
Supply Chain
Country of OriginMexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date1996-07-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay RWR74N1500FS provided by its distributors.