Vishay RNC55H7870FSRE6
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 787ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RNC55H7870FSRE6.
JRH Electronics
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 787ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 787ohm, 300V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 750ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 732ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 8250ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay RNC55H7870FSRE6 provided by its distributors.
RES 787 OHM 1/8W 1% AXIAL
ERC-55 787 1% T-2 RNC55H7870FS RE6
787¦¸ ¡À1% 125mW ¡À50ppm/¡æ 6.35mm