Vishay RNC55H1212FS
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 12100ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RNC55H1212FS.
IHS
Datasheet2 pages23 years ago
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date1996-07-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay RNC55H1212FS provided by its distributors.
ERC-55 12.1K 1% T-2 RNC55H1212FS B14