Vishay RN60C6340FRE5
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 634ohm, 300V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
New Yorker ElectronicsRN60C6340FRE505K
13h
AvnetRN60C6340FRE50500
3d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RN60C6340FRE5.
IHS
Datasheet5 pages9 years ago
New Yorker Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2016-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupMF0207FTE52-634R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 634ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 680ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 620Ohm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 680ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F620R
Through Hole Thin Film Resistor, Lr Series, 620 Ohm, 600 Mw, - 1%, 350 V, Axial Leaded
Descriptions
Descriptions of Vishay RN60C6340FRE5 provided by its distributors.
Rn60C, +/-50 Ppm, 634 Ohm, +/-1 % |Vishay RN60C6340FRE5
CMF-60 634 1% T-2 RN60C6340F RE5