Vishay PTN0805E1150BBT1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.2W, 115ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay PTN0805E1150BBT1.
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
PanasonicERA6AEB1150V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 115ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE Connectivity / AMP2-1614891-3
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 115ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE Connectivity / AMP3-2176091-0
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 115ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805BRD07115RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 115ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA6AEB121V
Res Thin Film 0805 120 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6AEB1240V
Res Thin Film 0805 124 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay PTN0805E1150BBT1 provided by its distributors.
PTN0805 25PPM 115 0.1% B T1
115 OHM .1% 25PPM 1/5W