Vishay PTN0402E2872BBT1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.05W, 28700ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay PTN0402E2872BBT1.
Introduction Date2009-02-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicERA2AEB2872X
Res Thin Film 0402 28.7K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
TE ConnectivityCPF0402B28K7E1
Res Thin Film 0402 28.7K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE ConnectivityCPF0402B28K7E1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 28700ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRT0402BRD0728K7L
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 28.7kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAT0402BRD0728K7L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 28700ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Descriptions
Descriptions of Vishay PTN0402E2872BBT1 provided by its distributors.
PTN0402 25PPM 28.7K 0.1% B T1
28.7K OHM .1% 25PPM 1/20W