Vishay MCT06030D1870BP500
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 187ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay MCT06030D1870BP500.
IHS
Datasheet11 pages4 years ago
Supply Chain
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-10-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay MCT06030D1870BP500 provided by its distributors.
RES SMD 187 OHM 0.1% 1/10W 0603
MCT 0603-25 0.1% P5 187R