Vishay MCS04020D3162BE000
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 31600ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay MCS04020D3162BE000.
IHS
Datasheet11 pages4 years ago
Upverter
Inventory History
3 month trend:
Restocked
CAD Models
Download Vishay MCS04020D3162BE000 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
SymbolFootprint
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
Supply Chain
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay MCS04020D3162BE000 provided by its distributors.
31.6K¦¸ ¡À0.1% 62.5mW ¡À25ppm/¡æ 0402 1mm*320¦Ìm
MCS 0402-25 0.1% E0 31K6