Vishay MBA02040C4220FCT00
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 422ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay MBA02040C4220FCT00.
IHS
Datasheet15 pages7 years ago
Datasheet13 pages16 years ago
TME
Supply Chain
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay MBA02040C4220FCT00 provided by its distributors.
RES 422 OHM 0.4W 1% AXIAL
MBA/SMA 0204-50 1% CT 422R