Vishay IHLP1212BZEV1R5MA1
Inductor, 1.5Uh, Shielded, 4.08A Rohs Compliant: Yes |Vishay IHLP1212BZEV1R5MA1
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay IHLP1212BZEV1R5MA1.
IHS
Datasheet4 pages5 years ago
Inventory History
3 month trend:
-20.58%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay IHLP1212BZEV1R5MA1 provided by its distributors.
Ind High Current Shielded Wirewound 1.5uH ±20% 100kHz 4.08A
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 1212
Power Choke Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Powdered Iron 4.08A 0.06281Ohm DCR 1212 Automotive
100KHz 63MHz 5.96A 4.08A 1.5¦ÌH 62.81m¦¸ ¡À20% 1212 3.81mm*3.43mm