Vishay IHCM2321AAEG481N10
Common Mode Choke, 480Uh, 1.2Kohm, 8A Rohs Compliant: Yes |Vishay IHCM2321AAEG481N10
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay IHCM2321AAEG481N10.
IHS
Datasheet3 pages2 years ago
JRH Electronics
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-8.35%
CAD Models
Download Vishay IHCM2321AAEG481N10 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2021-04-26
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-09-15
LTD Date2025-10-31
Descriptions
Descriptions of Vishay IHCM2321AAEG481N10 provided by its distributors.
Data Line Filter, 2 Function(s), 8A, 4 Pin(s)
BULKCommon Mode Chokes / Filters 480uH 30%
8A 2 480¦ÌH@ 100kHz 1.2K¦¸@ 10MHz 12.5m