Vishay IHCM2321AAEG251N10
Common Mode Choke, 250Uh, 850 Ohm, 14A Rohs Compliant: Yes |Vishay IHCM2321AAEG251N10
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay IHCM2321AAEG251N10.
IHS
Datasheet3 pages2 years ago
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
-22.90%
CAD Models
Download Vishay IHCM2321AAEG251N10 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2021-04-26
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay IHCM2321AAEG251N10 provided by its distributors.
COMMON MODE CHOKE, 250UH, 850 OHM, 14A; Available until stocks are exhausted
Data Line Filter, 2 Function(s), 14A, 4 Pin(s)