Vishay GN0019R530FE1280
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 9.53ohm, 3.0871V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay GN0019R530FE1280.
IHS
Datasheet3 pages8 years ago
New Yorker Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2006-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Wire Wound, 0.75W, 9ohm, 2.5981V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 9ohm, 5.1962V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 9.09ohm, 5.2221V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 10ohm, 3.1623V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay GN0019R530FE1280 provided by its distributors.
GN-1-80 9.53 1% E12 e3