Vishay G24071931502J7B000
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 15000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100, 180ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay G24071931502J7B000.
IHS
Datasheet7 pages9 years ago
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+159%
Supply Chain
Country of OriginCzechia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-02-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 15000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT15K0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 15000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT15K0
TE ConnectivityC1415KJL
C CGS FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±90ppm/C 15kOhm 14W
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 15000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay G24071931502J7B000 provided by its distributors.
G200 Series Ø 8.5 x 19.3 mm 7 W 15 kOhm ±5 % Axial Vitreous Wirewound Resistor
G204 15K 5% AB G88
15K¦¸ ¡À5% 7W 100ppm/¡æ~180ppm/¡æ 19.3mm
new, original packaged
G204 0719 15K 5% 7W
15K OHM 5% 7W