Vishay G22041432201J4C000
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 2200ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100, 180ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay G22041432201J4C000.
IHS
Datasheet7 pages9 years ago
TME
Inventory History
3 month trend:
+85.11%
Supply Chain
Country of OriginCzechia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-02-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TE Connectivity1-1623714-5
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 2200ohm, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 2200ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 2200ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT2K20
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 2200ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity3-1625892-7
Resistor, Metal Oxide, Res 2.2 Kilohms, Pwr-Rtg 3 W, Tol 5%, Axial | TE Connectivity ROX3SJ2K2
Descriptions
Descriptions of Vishay G22041432201J4C000 provided by its distributors.
WW Resistor 4W 5% 2K2 Taped
G202 2K2 5% AC G73
2.2K OHM 5% 4W