Vishay D55342K07B100HR
Res Thin Film 1206 100K Ohm 2% 1/4W Ý100ppm/ÝC 0.01% SMD
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
QuestD55342K07B100HR900
8h
BiscoD55342K07B100HR4
16h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay D55342K07B100HR.
IHS
Datasheet3 pages20 years ago
Datasheet2 pages23 years ago
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2000-10-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay D55342K07B100HR provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 100000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206