Vishay CSC06A01510RGEK
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 510ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CSC06A01510RGEK.
IHS
Datasheet6 pages5 years ago
_legacy Avnet
Related Parts
6-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.598Lx0.098W 15.19mmx2.49mm 750mW 510Ohm ±100ppm/C
Resistor Thick Film Net 470 Ohm 2% 3/4 Watt BUS 6-Pin SIP Pin Through Hole
Res Thick Film NET 560 Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77061511P
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 0.8W, 510ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 6010
CTS Components770103511P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.4W, 510ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 510ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay CSC06A01510RGEK provided by its distributors.
RES ARRAY 5 RES 510 OHM 6SIP
510¦¸ ¡À2% ¡À50ppm/¡æ ¡À50ppm/¡æ 200mW SIP-6 14.99mm*2.49mm*4.95mm
CSC06A-01 510 2% EK e3
510 OHM 6 PIN 2% LOW C-SIP
Resistance:510Ohm; Network Circuit Type:Bussed; No. Of Resistors:5Resistors; Resistor Case/Package:Sip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100Vdc; Power Rating Per Resistor:200Mw; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C Rohs Compliant: Yes |Vishay CSC06A01510RGEK.