Vishay CRCW2512953KFKEG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 953000ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CRCW2512953KFKEG.
CAD Models
Download Vishay CRCW2512953KFKEG symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Related Parts
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 1MΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2512FK-071ML
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 1MΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 866000ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 1M Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC2512FK-071ML
Yageo GroupRC2512JK-071ML
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 1MΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions of Vishay CRCW2512953KFKEG provided by its distributors.
RES SMD 953K OHM 1% 1W 2512
Crcw2512 100 953K 1% E67 E3 Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW2512953KFKEG
CRCW2512 100 953K 1% E67 e3