Vishay CRCW2512806RFKTG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 806ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CRCW2512806RFKTG.
Supply Chain
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay CRCW2512806RFKTG provided by its distributors.
RES SMD 806 OHM 1% 1W 2512
Crcw2512 806 1% 100 R67 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW2512806RFKTG
806¦¸ ¡À1% 1W ¡À100ppm/¡æ 2512 6.3mm*3.15mm*700¦Ìm
CRCW2512 806 1% 100 R67
806 OHM 1% 100PPM