Vishay CRCW25123R30FKEGHP
Res Thick Film 2512 3.3 Ohm 1% 1.5W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CRCW25123R30FKEGHP.
Future Electronics
Datasheet8 pages10 years ago
Datasheet6 pages13 years ago
Datasheet6 pages13 years ago
Datasheet6 pages14 years ago
Datasheet6 pages16 years ago
Inventory History
3 month trend:
+6.16%
CAD Models
Download Vishay CRCW25123R30FKEGHP symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
Ultra Librarian
Download
Supply Chain
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-03-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicERJ1TRQF3R3U
Res Thick Film 2512 3.3 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-A1BF3R6U
Res Thick Film 1225 3.6 Ohm 1% 1.33W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-A1BF3R0U
Res Thick Film 1225 3 Ohm 1% 1.33W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 3.32ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 3.16 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512FK-073R3L
1W Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 3.3Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions of Vishay CRCW25123R30FKEGHP provided by its distributors.
CRCW-HP Series 2512 1.5 W 3.3 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW-HP FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 3.3Ohm 1.5W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1.5W, 3.3ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
RES HP THKFLM 2512 100 PPM 3.3 OHM 1% SMD
RES, 3R3, 1%, THICK FILM, 2512; Resistance:3.3ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1.5W; Resistor Case / Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Pulse Proof, High Power; Voltage Rating:500V RoHS Compliant: Yes