Vishay CRCW25122K05FKTG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 2050ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CRCW25122K05FKTG.
IHS
Datasheet10 pages3 years ago
Datasheet8 pages15 years ago
Supply Chain
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay CRCW25122K05FKTG provided by its distributors.
RES SMD 2.05K OHM 1% 1W 2512
Crcw2512 2.05K 1% 100 R67 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW25122K05FKTG
CRCW2512 2.05K 1% 100 R67