Vishay CRCW25121K96FKTG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 1960ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CRCW25121K96FKTG.
IHS
Datasheet10 pages3 years ago
Datasheet8 pages15 years ago
Descriptions
Descriptions of Vishay CRCW25121K96FKTG provided by its distributors.
RES SMD 1.96K OHM 1% 1W 2512
Crcw2512 1.96K 1% 100 R67 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW25121K96FKTG
CRCW2512 1.96K 1% 100 R67