Vishay CRCW1218560RJNTK
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 560ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1218
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CRCW1218560RJNTK.
IHS
Datasheet10 pages3 years ago
Datasheet8 pages15 years ago
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay CRCW1218560RJNTK provided by its distributors.
RES SMD 560 OHM 5% 1W 1218
CRCW1218 560 5% 200 RT9