Vishay CRCW06032R87FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 2.87ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CRCW06032R87FKTA.
IHS
Datasheet10 pages3 years ago
Datasheet8 pages15 years ago
Supply Chain
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-11-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay CRCW06032R87FKTA provided by its distributors.
RES SMD 2.87 OHM 1% 1/10W 0603
Crcw0603 2.87 1% 100 Rt1 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW06032R87FKTA
CRCW0603 2.87 1% 100 RT1