Vishay CRCW06032K80FKEAHP
Res Thick Film 0603 2.8K Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CRCW06032K80FKEAHP.
Upverter
Datasheet6 pages13 years ago
Datasheet6 pages13 years ago
Datasheet6 pages14 years ago
Datasheet6 pages16 years ago
Inventory History
3 month trend:
-0.94%
CAD Models
Download Vishay CRCW06032K80FKEAHP symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
Ultra Librarian
Supply Chain
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicERJPA3F2801V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 2.8k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-PA3F3001V
Res Thick Film 0603 3K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 2.7K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 3K Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE Connectivity / AMP1-2176177-6
Res High Power Thick Film 0603 2.7k Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
CRCW-HP FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 3.01kOhm 0.25W 1/4W
Descriptions
Descriptions of Vishay CRCW06032K80FKEAHP provided by its distributors.
CRCW-HP FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 2.8kOhm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 2800ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
SMD Resistor 0603 2.8KΩ ±1% 330W ±100ppm/℃