Vishay CRCW06031R21FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 1.21ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CRCW06031R21FKTA.
IHS
Datasheet10 pages3 years ago
Datasheet8 pages15 years ago
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-11-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay CRCW06031R21FKTA provided by its distributors.
RES SMD 1.21 OHM 1% 1/10W 0603
Crcw0603 1.21 1% 100 Rt1 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW06031R21FKTA
1.21¦¸ ¡À1% 100mW ¡À100ppm/¡æ 0603 1.6mm*850¦Ìm*500¦Ìm