Vishay CPF1120R00FEB14
Res Metal Film 120 Ohm 1% 1W ±25ppm/C Conformal Coated AXL Bulk
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CPF1120R00FEB14.
IHS
Datasheet4 pages6 years ago
Datasheet4 pages9 years ago
Inventory History
3 month trend:
+51.45%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2016-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay CPF1120R00FEB14 provided by its distributors.
Cpf-1 Metal Film Resistors, Axial Leads |Vishay CPF1120R00FEB14
120¦¸ ¡À1% 1W ¡À25ppm/¡æ 7.87mm
CPF-1 120 1% T-9 B14
Fixed Resistor
9.53K OHM 1% 1/2W
120 OHM 1% 1W