Vishay CMF6075R000FHEK
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 75ohm, 500V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CMF6075R000FHEK.
IHS
Datasheet5 pages5 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download Vishay CMF6075R000FHEK symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Related Parts
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 75ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNMF14FTC75R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 75ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 75ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 75ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNMF14FTC68R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 68ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNMF14FTC82R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 82ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay CMF6075R000FHEK provided by its distributors.
RES 75 OHM 1W 1% AXIAL
Metal Film Resistors 1W 75ohms 1%
CMF-60 75 1% T-2 EK e3
75¦¸ ¡À1% 1W ¡À50ppm/¡æ 8.74mm
75 OHM 1% 50PPM 1W