Vishay CMF5547R000FKR639
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 47ohm, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CMF5547R000FKR639.
IHS
Datasheet3 pages9 years ago
Inventory History
3 month trend:
-1.46%
CAD Models
Download Vishay CMF5547R000FKR639 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Introduction Date2016-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 47ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 47ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 47ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 49.9ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD49R9
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 49.9ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay CMF5547R000FKR639 provided by its distributors.
RES 47 OHM 1/2W 1% AXIAL
Cmf55, 47 Ohm, +/- 1 Percent, 100 Ppm |Vishay CMF5547R000FKR639
47¦¸ ¡À1% 500mW ¡À100ppm/¡æ 6.1mm